SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są wielbicielami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością dobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta znana już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, skutkiem tego, iż gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej słynnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta przenigdy tak właściwie nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotne jest w związku z tym to, żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych czynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak bezsprzecznie możemy wprowadzić do gry całkowicie innowacyjnych Simów, znowu przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo ciekawą i wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj także SimCity BuildIt Cheats.

Motyw niekończącej się gry komputerowej był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.


Dodaj komentarz