Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszystkie zdobycze technologii z jakich korzystamy ma własne pozytywy jak i wady. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakikolwiek ślad. Chociaż wiele firm proponujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w zasadzie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić i nie tracić cennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi oznaczać, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w kolosalnej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub również innych korporacji. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale rodzaju ktodzwonil.net jest przydatna również skutkiem tego, że coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być fatalne w skutkach dla portfela. Wielokrotnie albowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie notabene zazwyczaj są faktycznie drogie. Czasami i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne efekty. Należałoby w związku z tym posiadać się na baczności i uczynić czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o wiele bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie oraz sprawnie.


Dodaj komentarz