Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie jedynie do pracy, ale też w celach krajoznawczych. Dzisiaj coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bowiem Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten czarujący region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także wycieczki na Ukrainę. Ewidentnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, apetyczną kuchnią oraz bardzo, ale to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są wybitnie analogiczne, wystarczy ich jedynie przyzwoicie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, wspaniała kuchni oraz dużo inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Chortycia


Dodaj komentarz