The Sims – fenomen rozrywki

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawiłe,wobec tego, że gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejsłynnej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak naprawdę nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta takwłaściwie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Istotnejest w takim razie to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże oczywiściemożemy wprowadzić do grygruntownienowych Simów, ponownie przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręwybitnieinteresującą i wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiobiektami – wypróbuj również SimCityBuildIt Hack.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.


Dodaj komentarz